Střížov je malá obec na jih od Českých Budějovic

O kapele Hudbastr

Amatérská muzika Hudbastr vznikla vlastně na popud muzikantů, kteří v ní nikdy nehráli. Pánové muzikanti z okolí, Fojtl a Kápar, hledali ve Střížově nové talenty, ovšem spolupráce se podle pamětníků nedařila zcela podle jejich představ.

Ve Střížově místní hudba chyběla a proto si draftovaní řekli, že se pokusí dát sami nějaké seskupení dohromady, aby mohli oživit večery po hasických soutěžích, dětských dnech a při Mezinárodním dni žen. V letech 1983-84 tak vznikl Hudbastr, který hrál nejčastěji ve složení Petr Šustr na trubku, Jan Šustr na bicí a Jan Tripes na harmoniku.

Hudbastr (Hudba Sřížov) - Dětský den v červnu 1986, zleva zády Jan Tripes, Martin Chadt, Petr Šustr, Jan Šustr ml., Jan Šustr st.

Dětský den v červnu 1986, zleva zády Jan Tripes, Martin Chadt, Petr Šustr, Jan Šustr ml., Jan Šustr st.

Hudbastr (Hudba Sřížov) - 16.2.1991, zleva Josef Pětivlas st., Jiří Šustr, Petr Šustr st., Jan Tripes, Jan Šustr ml.

16.2.1991, zleva Josef Pětivlas st., Jiří Šustr, Petr Šustr st., Jan Tripes, Jan Šustr ml.

Hudbastr (Hudba Sřížov) - 16.2.1991, zleva Jiří Šustr, Petr Šustr st., Jan Tripes

16.2.1991, zleva Jiří Šustr, Petr Šustr st., Jan Tripes


Přidávali se k nim postupně také Jan Šustr st. s křídlovkou, Josef Pětivlas na saxofon, František Burda a Jan Mikeš st. na harmoniku a Martin Chadt na klarinet.

Nová etapa Hudbastru se píše od roku 2006, kdy se kapela dala po delší době znovu dohromady ve složení Petr Šustr (trubka, baskřídlovka), Jan Šustr (harmonika), Jiří Šustr (trubka), Jan Bárta (bicí), Jan Burda (B klarinet), jako host pak všestranný muzikant, kapelník Hájovanky, Jiří Pavel (tuba, když je potřeba tak harmonika nebo bicí).


Hudbastr (Hudba Sřížov) - Mikulášská 2006 - zleva Jan Bárta mimo záběr za bubny, Jan Burda, Petr Šustr, Jiří Pavel, Jan Šustr, ...

Mikulášská 2006 - zleva Jan Bárta mimo záběr za bubny, Jan Burda, Petr Šustr, Jiří Pavel, Jan Šustr, Jirka Šustr někde pobíhá nebo je mimo záběr

Po několika zkouškách byla první akcí "Mikulášská" v hospodě ve Střížově. Posléze se k Hudbastru přidal druhý harmonikář, Michal Mikeš a složení kapely se ustálilo.


Hudbastr (Hudba Sřížov) - Oslavy obce Lomec 2009 - zleva Jan Bárta, Michal Mikeš, Petr Šustr, Jiří Šustr, Jan Šustr, Jan Burda

Oslavy obce Lomec 2009 - zleva Jan Bárta, Michal Mikeš, Petr Šustr, Jiří Šustr, Jan Šustr, Jan Burda

Hudbastr (Hudba Sřížov) - Oslavy obce Lomec 2009 - zleva Jan Šustr, Jiří Pavel, Jan Burda, Jiří Šustr, Petr Šustr a Michal Mikeš

Oslavy obce Lomec 2009 - zleva Jan Šustr, Jiří Pavel, Jan Burda, Jiří Šustr, Petr Šustr a Michal Mikeš

Obec Střížov v jižních Čechách

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: