Střížov je malá obec na jih od Českých Budějovic

Spolky ve Střížově

Sportovní klub Střížov

Sportovní klub-SK Střížov byl založen v roce 1990 a čítá necelých 50 členů. SK pořádá každoročně čtyři turnaje v nohejbalu dvojic:

  1. Veteránský (nad padesát let),
  2. Pouťový
  3. Junior cup
  4. O Vánočního kapra, který se hraje v pronajaté tělocvičně v Trhových Svinech.

Hlavní sportovní činnost klubu je zaměřena hlavně na nohejbal dvojic. Střížovské družstvo hraje okresní přebor. Další náplní je cykloturistika. Každoročně jsou pořádány 3 cykloturistické vyjížďky s velkým počtem účastníků. K těmto jízdám se přidávají i hosté z okolí, kteří nejsou členy SK.

Sportovci se angažují rovněž v oblasti kulturního vyžití v obci. Tradiční maškarní plesy, podíl na přípravě místního dne žen apod. Kulturní akce sportovců jsou populární v širokém okolí a mají vždy vysokou účast.

Sbor dobrovolných hasičů Střížov

Sbor dobrovolných hasičů Střížov má dlouholetou tradici. Založen byl v roce 1895 a prvním starostou SDH byl zvolen Vojtěch Talíř. Funkci velitele v té době zastával František Růžička učitel. Dnes má SDH Střížov 63 členů. Starostou je Karel Kubinec a velitelem Norbert Faluši.

SDH má minimálně dvě aktivní družstva mužů, které se zůčastňují soutěží požárních družstev s vynikajícími výsledky. Při SDH je rovněž úspěšné družsvo žen a družstvo dětí. V roce 2006 byl SDH Střížov vyhodnocen na 2. místě za celý rok v okrese Č. Budějovice.

Hasiči nejsou aktivní pouze v soutěžích, svou akceschopnost prokazují i při skutečných zásazích.

Obec Střížov v jižních Čechách

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: