Střížov je malá obec na jih od Českých Budějovic

Přístup na Internet od občanského sdružení CZFreeCB Southgate

Fakta na začátek:

 • rychlosti běžně 5 Mbps (většinou záleží pouze na kvalitě vašeho připojení do sítě)
 • PING (latence, odezva) z firewallu na seznam.cz: 10 - 15 ms
 • 250 Kč měsíčně za členství (tedy zapnutý Internet)
 • žádná smlouva, tedy žádné závazky
 • zkušební doba (provoz) zdarma
 • sdružení je komunita lidí, kteří se většinou osobně znají nebo poznávají, jsou pořádány seznamovací (opékání selete) a výukové akce (Linux party)

Kontaktní informace sdružení:

název sdružení: SouthGate CZFreeCB
IČO: 266 52 684
pod. č.j.: VS/1-1/56023/04-R
Sdružení bylo registrováno dne: 22.1.2004 Ministerstvem vnitra ČR
sídlo sdružení: SouthGate CZFreeCB; Doubravice 65; 37006 Č. Budějovice
transparentní bankovní účet: 15 308 83 001 / 5500 eBanka, Č. Budějovice

Způsob, kterým se Internet dostane až do vašeho PC:

 • Internetovou konektivitu pro své členy zajišťuje občanské sdružení SouthGate CZFreeCB, které ji přivádí do lokality: Doubravice (u Č.B.).
 • Na tomto místě je hlavní uzel jedné z části sítě CZFreeCB: http://www.czfreecb.net.
 • Síť CZFreeCB je tvořena routery (směrovači), které jsou většinou ve vlastnictví a hlavně v technickém dohledu NE sdružení, ale jednotlivců, což jsou soukromé osoby často žijící v domě, ve kterém je router umístěn. Tito lidé směrovače provozují pouze z dobré vůle, síť je zcela nekomerční.
 • Těchto přeskoků bude mezi vámi a branou Internetu právě tolik, kolik je nutné, aby se většinou bezdratový signál (data) dostal od internetové brány (Doubravice) až k vám, což může být minimálně 1, ale i 6 a více přeskoků.
 • Ohledně nepřerušené dostupnosti Internetu až k vám domů je nutné říci, že provozovatelé směrovačů vám ji nemohou garantovat, jelikož i oni jsou zavislí na tom, zda konektivita projde z nadřazeného vysílače až k jejich směrovači.
 • Bohužel ani žádný z členů přestavenstva sdružení nikdy nebude moci zaručit dostupnost Internetu až k vám, protože mezi branou sdružení a vámi je síť, kterou sdružení často nevlastní a hlavně ani neprovozuje.
 • Každopádně na druhou stranu je nutné zdůraznit, že všichni zúčastnění dělají maximum, aby propustnost sítě nejen udržovali ale i vylepšovali a rozšiřovali. Je možné říci, že Internet se k vám dostane v 95-99% času, v závislosti na počtu přeskoků.

Jaké vůbec má výhody tento způsob připojení k Internetu?

 • Velmi nízká cena za členství ve sdružení a tudíž i Internetu.
 • Internet není jakkoliv omezován nebo zpomalován, znamená to, že rychlost bude právě taková, kolik vám síť mezi internetovou bránou a vámi v danou chvíli propustí. Dosahované rychlosti jsou mnohem vyšší než nabídky komerčních firem.
 • Není nikdo, kdy by měl zájem o vaši účasti v síti a odebírání Internetu, vše vychází z VAŠÍ iniciativy a tím se odvíjí i fakt, že připojení k síti a Internetu je možné kdykoliv (ihned) přerušit (neexistuje žádná omezující smlouva).

Jak postupovat při zprovozňování připojení do lokální sítě a Internetu od sdružení SouthGate CZFreeCB ve Střížově?

Možností připojeni je několik:

Pokud znáte někoho z vašeho okolí, kdo má větší zkušenosti v oblasti výpočetní techniky (PC), je pravděpodobné, že on sám vám ze známosti (nekomerčně) bude schopen sehnat a zapojit vše potřebné.

Pokud máte chuť nebo budete chtít na ceně za jednorazové připojení co nejvíce ušetřit, bude nutné zjistit, na který blízký přípojný bod AP (vysílač) máte přímý, ničím nezastíněný dohled.

Správce vysílače Střížov: Čeněk Rozboud
Telefon: 608151528

Obec Střížov v jižních Čechách

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: